Eternium – diamenty

W tym artykule opisuje co nam dają gemy w Eternium, jak można je zdobyć oraz jak najlepiej to zrobić. Zapraszam do lektury i komentowania!

W Eternium, jak w każdej grze na androida są mikropłatności, jednak tutaj są one tylko opcją i nie wpływają zbytnio na rozgrywkę. Co więcej, sama gra nie zmusza nas nachalnie do kupowania „gemów”, ale także daje szansę ich zdobycia w grze – i to bardzo niskim wysiłkiem.

Ale od początku…

co nam dają „gemy”?

Po pierwsze przy użyciu gemów, możemy otwierać lootboxy z których zdobywamy itemki. Na początku gry są one faktycznie dobre, ale w późniejszej fazie gry, nie znajdziemy tam nic co zrobi na nas efekt „wow”. Zazwyczaj będą tam gorsze rzeczy, niż te które mamy aktualnie na sobie.

Drugą możliwością jaką dają nam gemy jest zakup dodatkowych postaci lub różnych boosterów. Według mnie zupełnie niepotrzebnie, ponieważ członkowie naszej drużyny, pomagają tylko w początkowej fazie gry. Później są nam oni praktycznie niepotrzebni i zazwyczaj bardzo szybko umierają przy walce z bossem. Boostery są śmieszne i zupełnie niepotrzebne, ponieważ dodatkowego expa czy golda, z powodzeniem możemy sobie dodać zakładając odpowiedni ekwipunek (czytaj więcej o „dodatkowy exp i gold w Eternium”).

Trzecią rzeczą, którą możemy robić z diamentami to przyśpieszenia nauki skilli lub tworzenia broni. Niby ok, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę że Eternium jest grą do pociągu czy do łazienki, to bez różnicy czy dana skill zrobi nam się od razu czy za dwie godziny.

Czwartą zaletą diamentów jest możliwość zmieniania atrybutów danego itemu. To fajna opcja, ale jak wspomniałem wcześniej i jak napisze później, gra daje możliwość zdobywania gemów podczas normalnej rozgrywki i to w zupełności wystarcza.

Piątą i już chyba ostatnią zaletą diamentów jest możliwość dodawnia ‘socketów” do itemów. Na szczęściej z diamentów, które zdobywamy w grze również możemy to zrobić.

Diamenty pozwalają także odblokować dodatkowe sloty na umiejętności specjalne (kupiłem je bez wydawania realnych pieniędzy) oraz odblokować możliwość kupienia slotu do nauki drugiego skilla naraz – tego nie kupiłem bo jest drogie i nie jest aż tak potrzebne.

Jak zatem zdobyć diamenty w Eternium?

Po pierwsze, w grze jest specjalny kalendarz i właściwie co 2 dni, dostajemy 10 albo 20 diametów za nic. Raz w miesiącu dostajemy ich 100. Sam kalendarz pozwala na zdobycie około 320 diamentów miesięcznie.

Drugim sposobem na zdobywanie diamentów jest po prostu gra w trybie story. W grze mamy do przejścia 38 planszy. Za pokonanie planszy pierwsze 5 razy dostajemy diamenty. Maksymalnie za przejście całej planszy możemy zdobyć 10 diamentów. Plansz jest 38, więc mamy już 380 diamentów. W grze są 3 tryby trudności i w każdym z nich możemy zdobyć tyle samo diamentów, więc łącznie za wszystkie poziomy trudności dostaniemy 1140 diametów.

Trzeci sposób to daily questy. Są to bardzo proste codzienne zadania typu zabij 50 łuczników. Za każdego questa dostajemy 20 gemów, czyli miesięcznie możemy dostać 600 gemów.

Dodatkowo podczas zabijania mobów, czasem wypadnie z nich gem. Przyjmijmy że będzie to średnio 1 gem na plansze. Plansz jest 38, razy 3 poziomy to daje nam 114 gemów.

Tak więc po pełnym ukończeniu trybu story mamy na swoim koncie około 2174 gemy. Gdybyśmy chcieli je kupić w grze, to zapłacilibyśmy około 90 złotych.

Gra oferuje także specjalne skrzynki, które pytaja nas czy chcemy obejrzeć 20 sekundową reklamę. Jeśli się zgodzimy to oglądamy 20 sekund reklamy, za które dostajemy 5 gemów. Zazwyczaj na mapę wypada od 1 do 3 skrzynek. Czasem skrzynka nie pyta się o reklamę, tylko od razu rzuca gemem albo złotem – to taki zabieg twórców, żeby jednak klikać w te skrzynki.

To by było na tyle jeśli chodzi o gemy. Myślę że odpowiedziałem na wszystkie pytania. Jednak mimo to, zachęcam do pisania komentarzy pod tym artykułem, a także do przeczytania innych artykułów o Eternium

Ostatnio na stronie...
Grim Soul – Wandering Merchants – Wędrowni Kupcy

Grim Soul – Wandering Merchants – Wędrowni Kupcy

Wandering Merchants Czasem w grze możemy dostać informację, że w pobliżu naszej twierdzy znajdują się Wędrowni Kupcy. Jeżeli tylko możemy, zawsze powinniśmy tam pójść. Po wejściu w obszar, zobaczymy trzech kupców razem ze swoimi wozami, którzy oferują nam wymianę....

Grim Soul

Grim Soul

Grim Soul Grim Soul to gra free-to-play z gatunku survival MMORPG. W grze żyjemy w przeklętym świecie, w którym nie możemy umrzeć raz na zawsze, więc staramy się zrobić wszystko aby sobie to życie ułatwić. Na początku zaczynamy grę jako goły mężczyzna, który nie ma...

Grim Soul – poradnik

Grim Soul – poradnik

Grim Soul - poradnik W tym artykule, zebraliśmy dla Was kilka cennych porad o tym jak grać w Grim Soul, żeby nie tracić sprzętu. Lista jest cały czas rozwijana, więc możecie odwiedzić nas za jakiś czas ponownie lub w komentarzu napisać coś co przegapiliśmy! Zbieranie...

Otwarte beta testy Battlefield V już we wrześniu

Otwarte beta testy Battlefield V już we wrześniu Dobra nowina dla wszystkich fanów serii Battlefield. Już za niespełna dwa miesiące – bo we wrześniu 2018 roku, ruszą zapisy do beta testów gry Battlefield V. Zgodnie z niepisaną tradycją, Electronic Arts i EA DICE...

Goddess: Primal Chaos – 2vs2

Goddess Primal Chaos 2vs2 W grze mamy dostępny bardzo fajny tryb 2vs2, który daje sporo frajdy i czasem dostarcza sporych emocji. Sama rozgrywka przypomina tą znaną nam z League of Legends. Mamy „nexus” oraz jedną wieże i tak samo jest po stronie przeciwnej. Plansza...

Goddess: Primal Chaos – mounty

Goddess: Primal Chaos - mounty W grze Goddess: Primal Chaos, do naszej dyspozycji mamy także mounty. Co prawda, nie mają one zbyt dużego wpływu na rozgrywkę – nie przyśpieszają naszej prędkości ruchu, ani nie pozwalają na walkę z grzbietu wierzchowca, niemniej jednak...

Goddess: Primal Chaos

Goddess: Primal Chaos Gra Goddess: Primal Chaos jest bardzo rozbudowaną grą MMORPG, w którą gra bardzo dużo Polaków, dlatego postanowiliśmy przygotować o niej serię artykułów. Jednak na początku postaramy się opisać całą grę, na czym polega, co ją wyróżnia oraz jakie...

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

Gra Left 4 Dead 2, to dynamiczny first-person shooter, który znacznie bardziej stawia na grywalność, niż realizm. Rozgrywka jest niesamowicie i pozwala nawet na kilkanaście minut zabawy, bez obawy o jakieś negatywne konsekwencje takiego rozwiązania. Ale od początku.

Left 4 Dead 2 poradnik

Left 4 Dead 2 poradnik

Left 4 Dead 2 – poradnik W tym miejscu zebrałem dla Was dwanaście moich porad i wskazówek z gry Left 4 Dead 2. Mam nadzieje, że dzięki nim będziecie bardziej ogarniali rozgrywkę. 1/ Po pierwsze pamiętaj, żeby jako drugą broń zawsze brać coś do walki wręcz. Najlepiej...

Eternium poradnik

Eternium Poradnik Jeżeli trafiłeś na ten artykuł, to zapewne szukasz poradnika i wskazówek do Eternium. Przygotowaliśmy tutaj dla Ciebie szereg istotnych informacji odnośnie samego mechanizmu rozgrywki oraz sposobu na tworzenie postaci. Przygotuj się na potężną dawkę...