Eternium – diamenty

In Eternium
diamenty w eternium

 

Eternium – diamenty

W tym artykule opisuje co nam dają gemy w Eternium, jak można je zdobyć oraz jak najlepiej to zrobić. Zapraszam do lektury i komentowania!

W Eternium, jak w każdej grze na androida są mikropłatności, jednak tutaj są one tylko opcją i nie wpływają zbytnio na rozgrywkę. Co więcej, sama gra nie zmusza nas nachalnie do kupowania „gemów”, ale także daje szansę ich zdobycia w grze – i to bardzo niskim wysiłkiem.

Ale od początku…

co nam dają „gemy”?

Po pierwsze przy użyciu gemów, możemy otwierać lootboxy z których zdobywamy itemki. Na początku gry są one faktycznie dobre, ale w późniejszej fazie gry, nie znajdziemy tam nic co zrobi na nas efekt „wow”. Zazwyczaj będą tam gorsze rzeczy, niż te które mamy aktualnie na sobie.

Drugą możliwością jaką dają nam gemy jest zakup dodatkowych postaci lub różnych boosterów. Według mnie zupełnie niepotrzebnie, ponieważ członkowie naszej drużyny, pomagają tylko w początkowej fazie gry. Później są nam oni praktycznie niepotrzebni i zazwyczaj bardzo szybko umierają przy walce z bossem. Boostery są śmieszne i zupełnie niepotrzebne, ponieważ dodatkowego expa czy golda, z powodzeniem możemy sobie dodać zakładając odpowiedni ekwipunek (czytaj więcej o „dodatkowy exp i gold w Eternium”).

Trzecią rzeczą, którą możemy robić z diamentami to przyśpieszenia nauki skilli lub tworzenia broni. Niby ok, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę że Eternium jest grą do pociągu czy do łazienki, to bez różnicy czy dana skill zrobi nam się od razu czy za dwie godziny.

Czwartą zaletą diamentów jest możliwość zmieniania atrybutów danego itemu. To fajna opcja, ale jak wspomniałem wcześniej i jak napisze później, gra daje możliwość zdobywania gemów podczas normalnej rozgrywki i to w zupełności wystarcza.

Piątą i już chyba ostatnią zaletą diamentów jest możliwość dodawnia ‘socketów” do itemów. Na szczęściej z diamentów, które zdobywamy w grze również możemy to zrobić.

Diamenty pozwalają także odblokować dodatkowe sloty na umiejętności specjalne (kupiłem je bez wydawania realnych pieniędzy) oraz odblokować możliwość kupienia slotu do nauki drugiego skilla naraz – tego nie kupiłem bo jest drogie i nie jest aż tak potrzebne.

Jak zatem zdobyć diamenty w Eternium?

Po pierwsze, w grze jest specjalny kalendarz i właściwie co 2 dni, dostajemy 10 albo 20 diametów za nic. Raz w miesiącu dostajemy ich 100. Sam kalendarz pozwala na zdobycie około 320 diamentów miesięcznie.

Drugim sposobem na zdobywanie diamentów jest po prostu gra w trybie story. W grze mamy do przejścia 38 planszy. Za pokonanie planszy pierwsze 5 razy dostajemy diamenty. Maksymalnie za przejście całej planszy możemy zdobyć 10 diamentów. Plansz jest 38, więc mamy już 380 diamentów. W grze są 3 tryby trudności i w każdym z nich możemy zdobyć tyle samo diamentów, więc łącznie za wszystkie poziomy trudności dostaniemy 1140 diametów.

Trzeci sposób to daily questy. Są to bardzo proste codzienne zadania typu zabij 50 łuczników. Za każdego questa dostajemy 20 gemów, czyli miesięcznie możemy dostać 600 gemów.

Dodatkowo podczas zabijania mobów, czasem wypadnie z nich gem. Przyjmijmy że będzie to średnio 1 gem na plansze. Plansz jest 38, razy 3 poziomy to daje nam 114 gemów.

Tak więc po pełnym ukończeniu trybu story mamy na swoim koncie około 2174 gemy. Gdybyśmy chcieli je kupić w grze, to zapłacilibyśmy około 90 złotych.

Gra oferuje także specjalne skrzynki, które pytaja nas czy chcemy obejrzeć 20 sekundową reklamę. Jeśli się zgodzimy to oglądamy 20 sekund reklamy, za które dostajemy 5 gemów. Zazwyczaj na mapę wypada od 1 do 3 skrzynek. Czasem skrzynka nie pyta się o reklamę, tylko od razu rzuca gemem albo złotem – to taki zabieg twórców, żeby jednak klikać w te skrzynki.

To by było na tyle jeśli chodzi o gemy. Myślę że odpowiedziałem na wszystkie pytania. Jednak mimo to, zachęcam do pisania komentarzy pod tym artykułem, a także do przeczytania innych artykułów o Eternium

 

 

You may also read!

Jak budować w Minecraft

Minecraft, jest survivalową grą komputerową o otwartym, w pełni interaktywnym światem. Gra początkowo została stworzona tylko przez jedną osobę

Read More...

Vampire’s Fall: Origins – jak zdobyć złoto

Jak każda dobra gra na telefon, tak również Vampire’s Fall: Origins daje możliwość zdobywania złota. Po blisko 60 godzinach gry,

Read More...

Vampire’s Fall: Origins – solucja

Vampire’s Fall: Origins to świetna darmowa gra na androida. Mówiąc darmowa, mamy na myśli że gra naprawdę jest darmowa.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu