Eternium poradnik

In Eternium

Eternium Poradnik

Jeżeli trafiłeś na ten artykuł, to zapewne szukasz poradnika i wskazówek do Eternium. Przygotowaliśmy tutaj dla Ciebie szereg istotnych informacji odnośnie samego mechanizmu rozgrywki oraz sposobu na tworzenie postaci. Przygotuj się na potężną dawkę informacji!

Expienie postaci

Bardzo ważną informacją dla Ciebie będzie fakt, że maksymalny poziom Twojego bohatera to 70. Dlatego Twoim głównym celem powinno być jak najszybsze wbicie tego poziomu. Żeby zrobić to najszybciej, najlepiej jest ukończyć główny wątek (story line) na poziomie normal czy podstawowym. Gdy to zrobimy, będziemy mogli sami ustawiać level przeciwników, którzy pojawiają się na mapie. Jak zapewne już się domyślasz, przeciwnicy na wyższym poziomie, dadzą Ci znacznie więcej expa.
Dodatkowo dzięki craftingowi (o którym powiemy więcej później) możemy zrobić biżuterię, z dużym bonusem do expa – nawet do 150%. Do tego wiele elementów ekwipunku i ubrań również posiada dodatki do expa i warto nosić te przedmioty, do póki nie uzyskamy 70 levelu.
Tak więc podsumowując expienie postaci: jak najszybciej przejdź główny wątek, następnie przechodź proste plansze na levelu normal z poziomem przeciwników ustawionym na maksymalny poziom. Do tego jeśli tylko możesz inwestuj w bonus do expa.

Co po 70 levelu?

Gdy wbijesz już 70 level, to zaczynasz zdobywać poziomy herosa. Co istotne są one dla wszystkich postaci. Jeżeli więc masz jedną postać na 70 levelu z 130 levelem herosa, to po utworzeniu nowej postaci będzie miała już ona ten 130 level razem ze wszystkimi bonusami z tego płynącymi.
A jakie są to bonusy? Ze zdobyciem każdego levelu herosa dostajemy jeden punkt, którym może zwiększyć sobie niektóre parametry naszej postaci, na przykład poziom pancerza, moc, ilość życia, czy ilość zdobywanego złota. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, które sprawia że prawdziwa rozgrywka zaczyna się dopiero po 70 levelu.

Budowanie postaci

Z uwagi na mnóstwo różnych parametrów, mamy pełną dowolność w tworzeniu postaci. Zdecydowanie najciekawsze parametry, którymi warto się zainteresować to:

  • szybkość ataku,
  • szansa na trafienie krytyczne,
  • bonus do obrażeń do trafień krytycznych,
  • zdobywanie pewnej ilości zdrowia przy ataku.

Jeżeli zainwestujemy w szybkość ataku + life steal, będziemy praktycznie nieśmiertelni – jedynie specjalne ataki bossów będą w stanie nas pokonać. Jednak z czasem, zabijanie potworów będzie trwało zbyt długo co uniemożliwi nam ukończenie najciekawszego trybu rozgrywki jakim jest trial. Dlatego z czasem powinniśmy zrezygnować z szybkości ataku, na rzecz trafień krytycznych i dodatkowych obrażeń, które znacznie zwiększą szybkość przedzierania się przez kolejne hordy przeciwników.

Zdobywanie diamentów

W Eternium oprócz golda funkcjonują także diamenty. Jest to waluta, którą możemy kupić za realne pieniądze i która pozwala na pewne ułatwienia w grze, jednak od razu trzeba powiedzieć że Eternium nie jest grą typu pay to win. Diamenty faktycznie ułatwiają rozgrywkę, jednak gra daje nam możliwość zdobywania pewnej ilości diamentów samemu, bez wydawania pieniędzy co jest świetnym rozwiązaniem i urozmaiceniem rozrywki. Więcej na temat zdobywania diamentów znajdziecie w osobnym artykule Jak zdobyć diamenty w Eternium.

Bank w grze

Jak w każdej tego typu grze, także tutaj mamy do naszej dyspozycji bank, który pozwala nam przechowywać w nim przedmioty których obecnie nie potrzebujemy. Są to głównie gemy (pod które zresztą pojemność banku została zaprojektowana) oraz Legendarne części ekwipunku, z których możemy potem zrobić coś lepszego. Warto pamiętać, że bank jest wspólny dla wszystkich postaci, dzięki czemu możemy wymieniać różny ekwipunek pomiędzy naszymi postaciami. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest posiadanie wykupionych dwóch skrytek w banku rozszerzonych do maksymalnego poziomu.

Umiejętności w grze

Każda z postaci posiada swoje umiejętności w grze, które można ze sobą w poszczególny sposób łączyć wzmacniając jednocześnie ich efekt. Dla przykładu czarodziej posiada czar zamrażający przeciwników oraz ataki, które zamrożonym przeciwnikom zadają podwójne lub nawet potrójne obrażenia. Posiada też czar który pozwala mu utworzyć swoją kopią (maksymalnie dwie), które naśladują jego podstawowe ataki. Jak to można połączyć? Zamrażamy przeciwników, tworzymy dwa klony i atakujemy ich atakiem, które zadaje zamrożonym przeciwnikom dodatkowe obrażenia. W ten sposób możemy zadać blisko 4,5 razy więcej obrażeń niż przy normalnym ataku. A jeśli połączymy to ze wspomnianą wcześniej szansą na trafienie krytyczne i dodatkowymi obrażeniami to liczba ta jeszcze bardziej rośnie w górę.

Crafing w grze

W Eternium funkcjonuje bardzo prosty i jednocześnie dający sporo satysfakcji system crafitngu.
Sam system dzieli się w zasadzie na dwie grupy: tworzenie ekwipunku oraz tworzenie biżuterii.
Przy tworzeniu ekwipunku, łączymy 3 inne rzeczy. Dodatkowo, jeszcze przed rozpoczęciem craftingu wiemy jaki będzie jej główny parametr lub też dostajemy informację, że będzie on losowy.
Z kolei w przypadku biżuterii sami tworzymy przedmioty z losowymi atrybutami, a następnie trzy z nich łączymy w jeden lepszy. Szczegółowo opisaliśmy to w osobnym dziale „Crafting w Eternium”.

You may also read!

Jak budować w Minecraft

Minecraft, jest survivalową grą komputerową o otwartym, w pełni interaktywnym światem. Gra początkowo została stworzona tylko przez jedną osobę

Read More...

Vampire’s Fall: Origins – jak zdobyć złoto

Jak każda dobra gra na telefon, tak również Vampire’s Fall: Origins daje możliwość zdobywania złota. Po blisko 60 godzinach gry,

Read More...

Vampire’s Fall: Origins – solucja

Vampire’s Fall: Origins to świetna darmowa gra na androida. Mówiąc darmowa, mamy na myśli że gra naprawdę jest darmowa.

Read More...

One commentOn Eternium poradnik

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu