Goddess: Primal Chaos

Gra Goddess: Primal Chaos jest bardzo rozbudowaną grą MMORPG, w którą gra bardzo dużo Polaków, dlatego postanowiliśmy przygotować o niej serię artykułów.

Jednak na początku postaramy się opisać całą grę, na czym polega, co ją wyróżnia oraz jakie są jej mocne strony.

Po pierwsze, gra jest bardzo, ale to bardzo rozbudowana. Co prawda nie ma w niej odległych krain, które możemy zwiedzać i poznawać ich sekrety, ale liczba trybów, ekwipunków, questów i eventów jest tak duża, że bardzo łatwo się zapomnieć i spędzić przy grze dwie, trzy godziny.

Na czym polega gra Goddess: Primal Chaos?

Na początku zaczynamy od wyboru bohatera. Mamy trzy klasy do wybory, ustawiamy imię oraz wybieramy płeć i zaczynamy grać. Warto tutaj wspomnieć, że gra jest dostępna także w języku polskim, ale to tłumaczenie nie jest najlepsze, więc lepiej już na samym początku ustawić sobie język angielski.

Na początku poznajemy historię planety, robimy kilka questów, a później przenosimy się do właściwego świata rozgrywki – nie chcemy pisać za dużo, żeby nie spoilerować, bo fabuła choć słaba, to jednak jest.

I tutaj właściwie zaczyna się problem, bo gra jest tak rozbudowana, że ciężko jest to w prosty sposób opisać, ponieważ ja dopiero gdzieś po tygodniu grania, zacząłem rozumieć mniej więcej wszystkie jej parametry i tryby.

W każdym razie, gra wygląda tak że mamy jedno duże miasto, w którym spotykają się wszyscy gracze. W mieście nie ma za dużo do roboty, po prostu wykonujemy questy i chodzimy od NPC do NPC. Questy wyglądają w ten sposób, że albo mamy z kimś porozmawiać, albo wykonać jakąś czynność związaną z mechaniką gry, albo zrobić “stage” czyli po prostu pozabijać moby na prostych minimapach.

Cała gra opiera się na tym, że nasz bohater ma określoną moc “power”, a my robimy wszystko żeby tę moc zwiększyć. A jest na to naprawdę pełno różnych sposobów:

Levelowanie:

levelujemy wykonując “stage”, dostajemy expa za questy, za przesłuchiwanie niewolników.
Zdobywanie bohaterów.
Nie wiem do końca jak to opisać, bo jest to strasznie rozbudowane, więc postaram się zacząć od początku. Nasza postać może mieć trzech bohaterów. Jeden z nich jest taki, że widzimy go w grze. Cały czas jest z nami i walczy razem z nami. Pozostali dwaj, są jakby z nami połączeni (tłumaczy to wątek fabularny), więc nie widzimy ich w grze, ale przejmujemy ich power. Dodatkowo każdego z tych bohaterów, możemy trenować, łączyć z innymi bohaterami, wbijać im levele, dawać im przedmioty, podnosić levele tych przedmiotów itp. Dodatkowo dobierając bohaterów, którzy się “lubią” dostajemy dodatkowe bonusy. W grze są także boginie, które mogą opiekować się zarówno nami, jak i naszymi bohaterami i to nam daje kolejny power. Z uwagi na to że jest to głęboki temat, podzieliśmy go na mniejsze fragmenty: kim są bohaterowie, jak zdobyć bohaterów, jak trenować bohaterów.

Ulepszanie ekwipunku

Tutaj kolejny temat rzeka. Wykonując stage możemy zdobyć lepszy ekwipunek, ale możemy też zdobyć część lepszego ekwipunku (kilka części daje nam cały przedmiot). Każdy ekwipunek możemy levelować, dodawać mu kamienie mocy (które też możemy levelować), a także zmieniać jego parametry specjalnymi księgami.

Ulepszanie mounta

W grze mamy także swojego mounta, którego możemy ulepszać, a z każdym levelem zmienia się jego wygląd. Jest to fajne uproszoczone rozwiążanie. Ponieważ z każdym levelem, odblokowujemy nowy wygląd mounta, więc możemy mieć na przykład mounta na wysokim levelu, ale o wyglądzie jakiegoś z niskich leveli. Po co takie cuda pomyślicie? Ponieważ nasze mount może być koniem, ognistym koniem, motorem, robotem, fajnie że mamy tyle możliwości i taki duży wybór. Więcej na ten temat tutaj: mounty w Goddess: Primal Chaos.

Okej, wiemy już że gra polega na zdobywaniu mocy, ale po co nam ona?
Po pierwsze do pvp. Jest tutaj wiele trybów. Mamy prawdziwe pvp, w którym walczymy z postaciami kierowanymi przez innego gracza, a także “udawane” pvp gdzie walczymy z postacią innego gracza ale kierowaną przez komputer. Do tego mamy liczne tryby pve gdzie razem z innymi graczami, walczymy z potworami. Tutaj tak samo jak w pvp mamy tryby gdzie faktycznie bohaterem kieruje inny gracz, a także udawane, w których bohater innego gracza jest kierowany przez komputer. Wydaje mi się jednak, że wprowadzenie takiej mechaniki były konieczne, z uwagi na to że jest to gra na telefon komórkowy, więc sporo graczy może mieć problem ze stabilnością połączenia, a także z po prostu opuszczaniem rozgrywki. Z drugiej strony, dzięki temu rozwiązaniu, nie ma sytuacji, że nie pogramy w grę, bo akurat nie ma nikogo online – co w przypadku Goddess Primal Chaos, jest raczej mało prawdopodobne, bo grę ma zainstalowaną ponad milion osób.

Aha, bym zapomniał. W grze są dostepne także sojusze, czyli po prostu gildie, które pozwalają nam robić milion kolejnych rzeczy. Rozwijanie gildii, skarbiec, wojny z gildiami, wspólne wykonywanie questów… Tutaj też mamy osobny artykuł na ten temat: Gildie w Goddess Primal Chaos.

Jednak nie samą walką człowiek żyje, dlatego w grze jest także kilka dodatkowych trybów, które mają nam wypełnić czas. Są tam automaty do gier, rozbijanie jajek oraz inne nowości cały czas dodawane przez twórców.

Ostatnio na stronie...
Grim Soul – Wandering Merchants – Wędrowni Kupcy

Grim Soul – Wandering Merchants – Wędrowni Kupcy

Wandering Merchants Czasem w grze możemy dostać informację, że w pobliżu naszej twierdzy znajdują się Wędrowni Kupcy. Jeżeli tylko możemy, zawsze powinniśmy tam pójść. Po wejściu w obszar, zobaczymy trzech kupców razem ze swoimi wozami, którzy oferują nam wymianę....

Grim Soul

Grim Soul

Grim Soul Grim Soul to gra free-to-play z gatunku survival MMORPG. W grze żyjemy w przeklętym świecie, w którym nie możemy umrzeć raz na zawsze, więc staramy się zrobić wszystko aby sobie to życie ułatwić. Na początku zaczynamy grę jako goły mężczyzna, który nie ma...

Grim Soul – poradnik

Grim Soul – poradnik

Grim Soul - poradnik W tym artykule, zebraliśmy dla Was kilka cennych porad o tym jak grać w Grim Soul, żeby nie tracić sprzętu. Lista jest cały czas rozwijana, więc możecie odwiedzić nas za jakiś czas ponownie lub w komentarzu napisać coś co przegapiliśmy! Zbieranie...

Otwarte beta testy Battlefield V już we wrześniu

Otwarte beta testy Battlefield V już we wrześniu Dobra nowina dla wszystkich fanów serii Battlefield. Już za niespełna dwa miesiące – bo we wrześniu 2018 roku, ruszą zapisy do beta testów gry Battlefield V. Zgodnie z niepisaną tradycją, Electronic Arts i EA DICE...

Goddess: Primal Chaos – 2vs2

Goddess Primal Chaos 2vs2 W grze mamy dostępny bardzo fajny tryb 2vs2, który daje sporo frajdy i czasem dostarcza sporych emocji. Sama rozgrywka przypomina tą znaną nam z League of Legends. Mamy „nexus” oraz jedną wieże i tak samo jest po stronie przeciwnej. Plansza...

Goddess: Primal Chaos – mounty

Goddess: Primal Chaos - mounty W grze Goddess: Primal Chaos, do naszej dyspozycji mamy także mounty. Co prawda, nie mają one zbyt dużego wpływu na rozgrywkę – nie przyśpieszają naszej prędkości ruchu, ani nie pozwalają na walkę z grzbietu wierzchowca, niemniej jednak...

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

Gra Left 4 Dead 2, to dynamiczny first-person shooter, który znacznie bardziej stawia na grywalność, niż realizm. Rozgrywka jest niesamowicie i pozwala nawet na kilkanaście minut zabawy, bez obawy o jakieś negatywne konsekwencje takiego rozwiązania. Ale od początku.

Left 4 Dead 2 poradnik

Left 4 Dead 2 poradnik

Left 4 Dead 2 – poradnik W tym miejscu zebrałem dla Was dwanaście moich porad i wskazówek z gry Left 4 Dead 2. Mam nadzieje, że dzięki nim będziecie bardziej ogarniali rozgrywkę. 1/ Po pierwsze pamiętaj, żeby jako drugą broń zawsze brać coś do walki wręcz. Najlepiej...

Eternium poradnik

Eternium Poradnik Jeżeli trafiłeś na ten artykuł, to zapewne szukasz poradnika i wskazówek do Eternium. Przygotowaliśmy tutaj dla Ciebie szereg istotnych informacji odnośnie samego mechanizmu rozgrywki oraz sposobu na tworzenie postaci. Przygotuj się na potężną dawkę...

Eternium – diamenty

Eternium – diamenty

Poradnik o tym jak zdobyć diamenty w Eternium. Po co płacić skoro można mieć za darmo? Zobacz w jaki sposób zdobywać diamenty.