Grim Soul – poradnik

In Grim Soul

Grim Soul – poradnik

W tym artykule, zebraliśmy dla Was kilka cennych porad o tym jak grać w Grim Soul, żeby nie tracić sprzętu. Lista jest cały czas rozwijana, więc możecie odwiedzić nas za jakiś czas ponownie lub w komentarzu napisać coś co przegapiliśmy!

 1. Zbieranie surowców

Zaczynając grę, nie mamy nic przy sobie i każdy potwór stanowi dla nas zagrożenie. Dlatego przeszukując instancję chodźmy jak najbliżej krawędzi mapy i obchodźmy ją dookoła. Jeżeli zobaczymy że zbliża się do nas potwór lub inny gracz po prostu ucieknijmy poza mapę.

 1. Skradanie się

Wiele osób zapomina o tym, że w grze można się skradać. Dzięki temu możemy na przykład zakraść się do sarny i ją upolować. Możemy także zakradać się do potworów, jeżeli nam się to uda to pierwszy atak zadaje aż dwa razy więcej obrażeń. Warto też pamiętać, że prędkość i głośność skradania zależy od tego jak mocno wysuniemy gałkę. Im wolniej idziemy, tym trudniej nas wykryć.

 1. Wymiotowanie

Jedząc owoce zebrane z krzaków, możemy się zatruć. Jeżeli do tego dojdzie, poruszamy się znacznie wolniej i nie możemy wykonywać żadnej akcji (atakować, jeść, zbierać przedmioty). Aby się uleczyć musimy po prostu zwymiotować. Warto jednak pamiętać, że wymiotowanie w żaden sposób nie przeszkadza w odbywaniu podróży pomiędzy instancjami.

 1. Budowa domu

W grze możemy budować różnego rodzaju skrzynie, piece, farmy czy studnie. Jeżeli jednak postawimy je po prostu na ziemi, to każdy inny gracz może je okraść. Dlatego wbrew logice warto budować farmy, piecie i ogniska wewnątrz domu. Być może nie wygląda to estetycznie, ale mamy pewność, że nikt nas nie okradnie 🙂

 1. Podwójne ściany

Na wyższych levelach, możemy budować bomby, które pozwalają na wysadzanie ścian i drzwi naszego domu. Dlatego dobrze robić podwójne lub potrójne ściany, a wartościowe rzeczy jeszcze dodatkowo zabezpieczyć. W ten sposób znacznie utrudnimy grabież naszego majątku.

 1. Obserwacja mapy

To najważniejsza rzecz. Mapa pokazuje dosłownie wszystko: wrogów, zwierzęta, surowce. Dlatego obserwując mapę, dużo wcześniej widzimy czy ktoś się do nas zbliża i możemy ucieć.

 1. Wędrowni kupcy

W grze możemy spotkać wędrownych kupców. To idealna okazja do zdobycia mięsa, skór, surowców oraz być może rzadkich lub cennych przedmiotów. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj: Wandering Merchants w Grim Soul

 1. Tanie leczenie

Umierając w grze, odnawiamy się na nowo z pełnym paskiem życia, głodu oraz pragnienia. Dlatego czasem możemy kontrolowanie umrzeć – na chwilę obecną śmierć nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji.

 1. Utrata ciała

Po śmierci nasze ciało leży tam gdzie umarło i możemy zebrać jego rzeczy. Jeżeli jednak w międzyczasie umrzemy, stare ciało zniknie na zawsze wraz z przedmiotami. Dlatego zawsze warto dobrze się przygotować do misji ratunkowej.

 1. Expienie

Na początku gry najlepiej po prostu zbierać surowce, i chować je w domku. Z czasem im większy będziemy mieć level, tym łatwiej będzie nam zabijać potwory.

 1. Wytrzymałość

Każdy przedmiot w grze ma swoją wytrzymałość. Nieważne czy to kilof, miecz czy zbroja to wszystko może się popsuć i psuje się dość szybko. Dlatego ważne jest, aby dopasowywać nasz sprzęt do przeciwnika i na byle jakiego przeciwnika, używać byle jakiego sprzętu.

 1. Prędkość ruchu

Im lepsze mamy buty tym szybciej możemy biegać. Jest to szczególnie ważne przy walce z przeciwnikami, których musimy atakować z doskoku.

You may also read!

Jak budować w Minecraft

Minecraft, jest survivalową grą komputerową o otwartym, w pełni interaktywnym światem. Gra początkowo została stworzona tylko przez jedną osobę

Read More...

Vampire’s Fall: Origins – jak zdobyć złoto

Jak każda dobra gra na telefon, tak również Vampire’s Fall: Origins daje możliwość zdobywania złota. Po blisko 60 godzinach gry,

Read More...

Vampire’s Fall: Origins – solucja

Vampire’s Fall: Origins to świetna darmowa gra na androida. Mówiąc darmowa, mamy na myśli że gra naprawdę jest darmowa.

Read More...

One commentOn Grim Soul – poradnik

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu