Jak budować w Minecraft

In Blog

Minecraft, jest survivalową grą komputerową o otwartym, w pełni interaktywnym światem. Gra początkowo została stworzona tylko przez jedną osobę – Markusa Perssona. Pierwsza dostępna dla graczy wersja pojawiła się 17 maja 2009 roku, a już dwa lata później, 18 listopada 2011 roku gra została oficjalnie wydana na komputery osobiste.

Co ciekawe, Minecraft jest grą, w której nie ma żadnych określonych celów. To gracz decyduje o tym, co chce robić w grze – a możliwości jest naprawdę wiele! Gracz w Minecrafcie, może walczyć z potworami, zwiedzać generowany automatycznie świat czy budować różnego rodzaju budowle.

Oczywiście, gra jest cały czas rozwijana. Pojawiają się nowe elementy oraz mechaniki. Dużą zmianą było także wprowadzenie możliwości gry online, dzięki czemu świat gry stał się dużo ciekawszy.

Tryby gry

W grze dla każdego gracza, przewidzianych jest kilka różnych trybów gry.

  • Tryb kreatywny – w tym trybie, gracz może skupić się tylko i wyłącznie na budowaniu, ponieważ dysponuje nieorganiczną ilością zasobów, ani nie pojawiają się żadni przeciwnicy.
  • Tryb przygody – w tym trybie gracz ma ograniczoną możliwość wpływania na elementy gry, ale może natomiast korzystać z różnego rodzaju dźwigi i mechanizmów.
  • Tryb przetrwania – w tym trybie gracz musi mierzyć się z głodem oraz potworami. Może także wytwarzać narzędzia oraz handlować z mieszkańcami wiosek
  • Tryb hardcore – to utrudniony tryb przetrwania. W tym trybie, po śmierci gracza gra się kończy i trzeba wszystko zaczynać od początku.

Budowle w grze

Minecraft, najbardziej słynie z ogromnych budowli tworzonych przez graczy. Gracz może tutaj budować zarówno proste budynki, jak ogromne zamki, wieżowce czy pałace. Jednak ich tworzenie nie jest takie proste. Na szczęście powstały różnego rodzaju książki o minecraft, które dokładnie wyjaśniają i tłumaczą jak budować zapierające dech w piersiach budowle

Dla kogo jest Minecraft?

W przeciwieństwie do większości gier komputerowych, Minecraft jest przeznaczony dla osób w każdym wieku. Wynika to z faktu, że w grze panuje pełna dowolność i swoboda działań. Chcemy walczyć o przeżycie walcząc z potworami? Nie ma problemu. Chcemy toczyć pojedynki PVP? Proszę bardzo! Marzą nam się ogromne budowle? I to jest możliwe! Wydaje się więc, że to właśnie ta różnorodność i elastyczność stoi za ogromnym sukcesem Minecraft!

You may also read!

Vampire’s Fall: Origins – jak zdobyć złoto

Jak każda dobra gra na telefon, tak również Vampire’s Fall: Origins daje możliwość zdobywania złota. Po blisko 60 godzinach gry,

Read More...

Vampire’s Fall: Origins – solucja

Vampire’s Fall: Origins to świetna darmowa gra na androida. Mówiąc darmowa, mamy na myśli że gra naprawdę jest darmowa.

Read More...

Vampire’s Fall: Origins – krwawe kamienie

Każda dobra gra na telefon posiada w swoim świecie różnego rodzaju walutę czy surowce. W przypadku Vampire Fall, jest

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu